/

Stravování

SNÍDANĚ & RESTAURACE

 

Hotel nabízí promyšlený koncept unikátního ubytování s 19 pokoji rozdělených do 12 druhů, které, jak věříme, uspokojí všechny naše hosty. Je Ideálním místem pro rodinnou dovolenou, romantický pobyt, stejně tak pro firemní ubytování, či relaxaci ve wellness. Máte možnost vybrat si pokoj s výhledem na město či hory, vybere si opravdu každý.
Bezbariérový vstup do hotelu, handicap pokoj je nepostradatelnou součástí.
Můžete se těšit na komfortní dvoulůžkové pokoje různých velikostí, prostorné rodinné pokoje s výhledem na celé město, do detailu promyšlené rodinné apartmány s prosklenou koupelnou, audio systémem a prostornou vířivkou a  apartmány s největší postelí v libereckém kraji. Skoro na všechny pokoje lze dodat přistýlku.
Originální wellness pokoje  mají královskou postel, obří vířivku, luxusní saunu, tropickou sprchu a spoustu dalších doplňků.

Ve Fénixu podáváme vyhlášené bufetové snídaně a po celý den i noc nabízíme občerstvení v podobě dezertů, zapečených toastů, domácích pizz a nachos v několika variacích.

 

Celodenně otevřená samoobslužná kavárna, vinárna a lobby bar uspokojí všechny milovníky dobré kávy, čaje, vína, ale i alko a nealko nápojů, které si můžete kdykoli sami po zapsání do chytré karty vzít. Stejný samoobslužný způsob funguje i u prodeje pochutin, slaností a dezertů.


V nabídce služeb hotelu nenajdete klasickou restauraci. Není však potřeba zoufat - v blízkém okruhu 300 m najdete hned tři vyhlášené restaurace, které splní všechny Vaše jakkoliv náročné požadavky.

 

Seznam nejbližších a vybraných libereckých restaurací naleznete níže. Pokud se Vám nebude chtít chodit do restaurace, můžete si objednat naše snack menu, nebo využít rozvoz jídel z mnoha restaurací, které Vám rádi doporučíme.


SKVĚLÉ VYHLÁŠENÉ SNÍDANĚ

Každé ráno pro Vás chystáme vyhlášené snídaně. Vždy se můžete těšit na neustále doplňovaný teplý a studený bufet, výběr sezónního ovoce i domácí čerstvé dezerty a moučníky.

 

Snídaně podáváme ve všední dny od 7:00 do 10:00 hodin. O víkendu, svátních a prázninách pak od 8:00 do 10:00 hodin. Po domluvě je možné snídaně podívat i dříve, nebo připravit snídaňový balíček.

 

Pro ubytované hosty jsou snídaně v ceně pobytu.

 

 

Bezlepkové snídaně

Při snídaních myslíme i na hosty, vyžadujíci  bezlepkovou snídaní. Na požádání Vám připravíme bezlepkové pečivo. Z bufetové nabídky je pak možné si vybrat označené bezlepkové uzeniny i sýry. K dispozici je i bezlaktózové mléko.


Příplatek za  bezlepkové  pečivo je 100 Kč / osoba.


NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT...

Čerstvé pečivo – rohlíky, housky, tmavé pečivo, slunečnicový, lámankový, standardní a toastový chleba.
Několik druhů čerstvě krájených salámů a sýrů. Krájená zelenina, ovoce a dezerty.
Teplý bufet: párky, smažená vajíčka se slaninou, toasty, palačinky, lívance, vařená vajíčka, smaženky, vaječné omelety, kompoty a mnohé další potraviny, které jsou k dispozici formou bufetu.
Balené potraviny – několik druhů džemů, dva druhy medu, máslo, Rama, paštiky, tavené sýry, nugety, pomazánky atd.
Teplé nápoje v neomezeném množství: Ristrettolo, Espresso Lungo, Cappuccino, Moccaccino, Café Latté, Horká čokoláda, výber z mnoha druhů kvalitních čajů, kakao, Caro, mléko a ovocné džusy.
Cereální koutek: bílé a ovocné jogurty, několik druhů müsli, cereálií a sušenek.
Snídaně je v ceně ubytování
 • čerstvé pečivo: rohlíky, housky, tmavé pečivo, cereální pečivo, chléb (slunečnicový, lámankový, standardní a toastový)
 • studený bufet: několik druhů čerstvě krájených salámů a sýrů, krájená zelenina, ovoce a dezerty
 • zelenina a ovoce: okurky, papriky, rajčata, olivy, feferonky, cibulky, salát, broskve, meruňky, meloun, pomeranč atd.
 • teplý bufet: párky, smažená vajíčka se slaninou, fazole, toasty, palačinky, lívance, vařená vajíčka, smaženky, vaječné omelety, kompoty a mnohé další potraviny, které jsou k dispozici formou bufetu a jsou denně obměňovány
 • balené potraviny: několik druhů džemů, dva druhy medu, máslo, Rama, paštiky, tavené sýry, nugety, pomazánky atd.
 • teplé nápoje v neomezeném množství: Espresso, Double Espresso, Cappuccino, Cafe Latté, Americano, horká čokoláda, výběr z mnoha druhů kvalitních čajů
 • chlazené nápoje: čerstvé ovocné džusy, mléko
 • cereální koutek: bílé a ovocné jogurty, několik druhů müsli, cereálií a sušenek
 • dezerty: lívance, palačinky, domácí moučníky, bábovky, šátečky z listového těsta, croissanty, loupáky atd.
 • BONUS PRO DĚTI: každý den připravujeme ranní mističky pro hodné a zlobivé dětičky... :-)
SNÍDANĚ  PRO VEŘEJNOST

Rodiny s dětmi jsou u nás vždy velmi vítanými hosty. Moc rádi se postaráme o to, aby pro vás i snídaně byla skvělým zážitkem.

Nejste našimi hotelovými hosty a přesto byste chtěli začít den bohatou snídaní?

 

Stačí přijít k nám a vybrat si z naší pestré nabídky snídaňového menu! K dispozici je Vám neomezená nabídka snídaňového bufetu včetně nápojů. Snídaně pro veřejnost jsou každý všední den od 7:00 do 10:00 hodin a o víkendu od 8:00 do 10:00 hodin.

 

Bohatá nabídka naší bufetové snídaně zajistí, že si u nás vybere opravdu každý!

 

Cena bufetové snídaně je 250 Kč a zahrnuje neomezenou konzumaci včetně nápojů.

 


Standardní nabídka bufetu obsahuje několik druhů sýrů a uzenin, domácí pomazánky, krájenou jedno druhovou zeleninu či míchané saláty, čerstvé ovoce, jogurty, cereálie, ovesné vločky, müsli, sušené ovoce, pečivo světlé i tmavé.

Kdo má rád sladkou snídani, ocení denně čerstvé koláče a buchty naší vlastní výroby, nesmí chybět palačinky, které si dle chuti můžete sami připravit s medem, nutellou či marmeládou. Naopak milovníci slaných snídaní u nás najdou opečenou slaninku, párky či vajíčka na několik způsobů.

K tomu všemu si dejte kávu v mnoha variacích či čaj, horkou čokoládu, bezkofeinovou kávu, vodu či džus, nebo kvalitní Prosecco a to vše také v neomezeném množství!

 

 

SAMOOBSLUŽNÝ LOBBY BAR


Ačkoliv hotel nedisponuje vlastní restaurací, nabízíme Vám možnost celodenního posezení v příjemných prostorách lobby, ze které je krásný výhled do okolí, vnitřní terasu a dětské herny. Pro maximální pohodlí hostů je v hotelu Fénix zaveden v mnoha službách unikátní samoobslužný systém. Po celý den je hostům k dispozici samoobslužný prodej alko i nealko nápojů, dezertů a pochutin.


Jak to funguje?

Nejdříve si vyberete libovolné zboží a jednoduše ho zapíšete do své chytré karty. Celkovou útratu potom uhradíte až při odjezdu.

Dostali jste hlad, ale nechce se Vám nikam chodit, nic dlouho dopředu objednávat, ale potřebujete jídlo teď hned? Nejlépe něco, co zasytí, a ještě si u toho pochutnáte? Rádi Vám nabídneme naše originální toasty z velkého  amerického chleba, domáci pizzy nebo křupavé nachos. Skvělé snacky Vám ochotně připravíme kdykoliv po celý den i noc. Stačí zajít/zavolat na recepci a domluvit se.VINNÝ LÍSTEK - KE STAŽENÍ

 

 

KUCHYŇSKÝ KOUT


V zadní části lobby najdete kuchyňku s dřezem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou a kompletním nádobím, které byste mohli v průběhu pobytu potřebovat. Jakékoliv nádobí si můžete odnést na pokoj či terasu.

Ve skříňkách jsou uloženy rychlovarné konvice, které si můžete v průběhu pobytu zdarma zapůjčit na pokoj.


 • DŘEZ S PITNOU VODOU
 • RYCHLOVARNÁ KONVICE
 • MIKROVLNNÁ TROUBA
 • PŘÍBORY, NOŽE, OTVÍRÁKY
 • TALÍŘE, MISKY, MISTIČKY
 • SKLENIČKY VŠEHO DRUHU
 • RYCHLOVARNÉ KONVICE K ZAPŮJČENÍ
 • ODPADKOVÝ KOŠ

 

ROZVOZ / FÉNIX SNACKY


Kvalitní a stylová restaurace je vzdálená od apartmánu Fénix 250 m. Restaurace je všeobecně považována jako jedna z nejlepších v Liberci a je vhodná pro slavnostní situace, ale i pro všední oběd a večeři. V nabídce jsou denní menu v cenách od 100 Kč.

Rádi byste si užívali klidu a soukromí na apartmánu či pokoji? Nechce se Vám chodit nikam do restaurace a přitom byste rádi něco dobrého zakousli? Pro hosty, kteří z libovolného důvodu nechtějí chodit do restaurace nabízíme velmi originální možnost stravování formou objednávky dovozu jídla na pokoj.

Na recepci jsou k dispozici menu z několika restaurací, které  umožňují dovoz objednaného jídla. Hosté si objednávají jídlo sami a nejsou tak nijak závislí na recepci.

Oblíbenou možností je objednávka pomocí aplikace DÁME JÍDLO, kterou si můžete nainstalovat na svůj mobilní telefon. V Liberci s touto rozvozovou službou spolupracuje několik desítek restaurací a fast foodových občerstvení: KFC, HOT PIZZA, McDonald's atd. Dovoz je většinou do 30 minut (čas je vidět v aplikaci).

Dostali jste hlad, ale nechce se vám nikam chodit, nic dlouho dopředu objednávat, ale potřebujete jídlo hned teď? Rádi Vám nabídneme naše originální snacky: šunkovo-sýrové toasty z amerického chleba, zapečené ve třech vrstvách a doplněné o dvě omáčky a okurky, nebo báječné domácí pizzy v několika variacích či křupavé nachos.


Skvělé toasty, pizzy a nachos Vám ochotně připravíme kdykoliv. Stačí zajít na recepci a domluvit se s naším personálem.

 

 

RESTAURACE - ČERTI NA JEŠTĚDU


Kvalitní a stylová restaurace je vzdálená od apartmánu Fénix 250 m. Restaurace je všeobecně považována jako jedna z nejlepších v Liberci a je vhodná pro slavnostní situace, ale i pro všední oběd a večeři. V nabídce jsou denní menu v cenách od 100 Kč.

Stylová restaurace s pivnicí nabízí příjemné posezení s typicky českou kuchyní. Jídla z pece a grilu jsou gastronomickým rájem pro gurmány i milovníky dobré kuchyně a výtečného piva. Restaurace pojme 45 hostů, má venkovní terasu  a točí se tu Svijanské pivo.


www.certinajestedu.cz

 • restaurace má kapacitu 45 míst
 • terasa má kapacitu 15 míst
 • vzdálenost od hotelu 250 m

 

 

 

RESTAURACE PETRA


Kvalitní a stylová restaurace je vzdálená od apartmánu Fénix 250 m. Restaurace je všeobecně považována jako jedna z nejlepších v Liberci a je vhodná pro slavnostní situace, ale i pro všední oběd a večeři. V nabídce jsou denní menu v cenách od 100 Kč.

Nekuřácká restaurace Hotelu Petra je oblíbenou a vyhledávanou restaurací pro rodiny s dětmi. V létě jistě oceníte možnost posezení na venkovní terase.

 

www.restauracepetra.cz

 • oddělený salonek s kapacitou 20 míst
 • letní terasa
 • dětský koutek s hračkami
 • 660 m od hotelu

 

 

PIZZERIE SPORT


Kvalitní a stylová restaurace je vzdálená od apartmánu Fénix 250 m. Restaurace je všeobecně považována jako jedna z nejlepších v Liberci a je vhodná pro slavnostní situace, ale i pro všední oběd a večeři. V nabídce jsou denní menu v cenách od 100 Kč.

Milovníci skvělé pizzy si určitě přijdou na své ve Sport Café Pizzeria, kde je pizza připravována pouze z originálních čerstvých italských surovin. Příprava i pečení probíhá přímo před hosty.

 

www.pizzasport.cz

 • restaurace má kapacitu 50 osob
 • dětský koutek
 • terasa
 • 250 m od hotelu

 

 

HOSPODA DOMOV


Jste unaveni? Rádi byste si užívali klidu a soukromí na apartmánu či pokoji? Nechce se Vám chodit nikam do restaurace a přitom byste rádi něco dobrého zakousli?Pro hosty, kteří z libovolného důvodu nechtějí chodit do restaurace nabízíme velmi originální možnost stravování formou objednávky dovozu jídla na pokoj. Na pokoji je k dispozici menu s nabídkou z výtečné restaurace, ktera spolupracuje s našim hotelem a umožňuje dovoz objednaného jídla. Hosté si objednávají jídlo sami dle návodu v rozvozovém menu a nejsou tak nijak závislý na recepci. Objednání dovozu je možné denně do 22:00 hodin.Jste unaveni? Rádi byste si užívali klidu a soukromí na apartmánu či pokoji? Nechce se Vám chodit nikam do restaurace a přitom byste rádi něco dobrého zakousli? Pro hosty, kteří z libovolného důvodu nechtějí chodit do restaurace nabízíme velmi originální možnost stravování formou objednávky dovozu jídla na pokoj.
Na pokoji je k dispozici menu s nabídkou osvědčených restaurací, které spolupracují s našim hotelem a umožňují dovoz objednaného jídla. Hosté si objednávají jídlo sami dle návodu v rozvozovém menu a nejsou tak nijak závislý na recepci.

Restaurace nabízí perfektní výběrovou kuchyni. Skvělé dezerty a výbornou kávu. Vše připravují z těch nekvalitnějších surovin. Jedná se o dražší restauraci, kde se o vás však velmi dobře postarají.

 

www.hospoda-domov.cz


 • restaurace má kapacitu 65 míst
 • terasa má kapacitu 35 míst
 • vzdálenost od hotelu 250 m
+420 774 108 430
info@hotelfenix.cz
O nás Kariéra Časté dotazy Okolí Partneři Aktuality Rezervace Ke stažení Kontakt

Wellness Hotel Fénix, Ještědská 279, Liberec 19, 46008, GPS 50°44'21.01"N 15°01'01.60"E E

© 2022 Hotel Fénix, všechna práva vyhrazena

Designed and developed by 5Q, spol. s r.o
Cookies
Webové stránky používají cookies, díky kterým je prohlížení stránek příjemnější a snazší. Ke zpracování některých cookies potřebujeme od vás souhlas, který dáte kliknutím na "Přijmout vše", nebo nastavte jednotlivě v "Nastavení souborů cookie“. Více informací najdete zde.

Nastavení souborů cookie     Přijmout vše